MITAS: astronavigacija jau atgyvenusi.
TIESA: astronavigacija dėstoma JAV karo jūrų mokyklose. Tai privaloma disciplina RYA Yachtmaster Ocean ir LBS jachtų kapitonų programose.
MITAS: norint rasti astronavigacijos uždavinių atsakymus, būtina gerai mokėti spręsti ne tik matematinius uždavinius, bet ir sugebėti atlikti veiksmus su trigonometrinėmis funkcijomis.
TIESA: astronavigacijoje atliekami tik du matematiniai veiksmai: sudėtis ir atimtis, didžiausia skaitmeninė raiška – 360 + 180; naudojantis almanacho lentelėmis trigonometrinių funkcijų išmanyti nereikia.
MITAS: norint išmokti astronavigacijos, užtenka turėti astronavigacijos vadovėlį.
TIESA: ypač svarbu, kad vadovėlis atitiktų turimą astronomijos almanachą.
MITAS: astronavigacija yra antrinis laivo vietos nustatymo šaltinis lyginant su GPS, todėl užtenka turėti priemones: sekstantą, laikrodį ir almanachą. Prireikus jais bus galima nustatyti savo buvimo vietą.
TIESA: astronavigacijoje svarbiausia – įgūdžiai. Astronavigacijos geriausia mokytis turint GPS – taip galima lyginti gautus duomenis. Be treniruočių bandant rasti buvimo vietą paklaida gali siekti šimtus ar net tūkstančius jūrmylių.
MITAS: astronavigacijos galima mokytis tik jūroje, kur matomas horizontas.
TIESA: astronavigacijos galima mokytis bet kur: Kauno ar Elektrėnų tvenkiniuose, Trakų, Dusios ar Platelių ežeruose. Bet ir tai tik dalis tiesos.
MITAS: norint nustatyti vietą, kur nesimato horizonto, reikia turėti brangų sekstantą su dirbtiniu horizontu.
TIESA: dirbtinį horizontą galima pasigaminti iš dubenėlio šuniui lakinti.
MITAS: astronavigacija – neįdomu ir nuobodu.
TIESA: kaip pažiūrėsi. Tai įtraukiantis, skatinantis pažinti ir naudingas laiko praleidimo būdas jachtoje ir namie.
Nori išmokti astronavigacijos tiesų? Rašyk: rimtautas.rimšas@gmail.com arba (ir) skambink tel. 8 (698) 09565